Lastik Tamiri Nasıl Yapılır
Pratikte,otomobil lastiklerin onarımı tamiri herseferinde değişik malzemelerle tamir edilir. Tamir seçenekleri değişkendir.

Tamir malzemleri; her lastik nasıl patlaksa çivi, yada yara alarak patlayan lastikler patlama durumuna göre tamiri  farklık gösterir.

Lastik eğer yara almışsa; yara bölgesine konan kuşingam adında dolgu malzemesi doldurularak ısıtılır ve iç bölgesine get konur ve tarmir edilir. buna Takviyeli yara tamiri adı verilir.

Eğer lastik

Lastiğin incelenmesi, lastiğin tamiri ve bakımı lastiği tamiri yapan kişinin sorumluluğundadır.

Lastik Tamiri ve bakımı Bu konuda eğitim görmüş tecrübeli kişiler tarafından yapılmalıdır. Aksi taktirde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.

Lastik delinmelerinde genellikle tabanda delinen bölgeye takviyesiz mantar yama  kulanılarak tamir yapılır.

Lastiklerde çatlamalarda kesilme durumlarında aşırı deforme olmuş lastikler kesinlikle yenisiyle değiştirilmelidir.

Tamirde temizlik önemli bir faktördür. Lastik tamiri uygulanacak bölge temiz olmalı yara tamir yapaılacak malzeme sadece temiz yüzeyde yapışır.

yara yada yırık bölge zımpara kullanılarak temizlenmeli eğer var ise lastikten çıkmış teller ve uçları matkap kullanılarak temizlen melidir. Bu işlemin  olmaması durumlarında uclar zamanla pas tutar ve tamir uygulanmış yere zarar verir.

Tamirde kullanılan malzemenin hammaddesi içerisinde kauçuk bulunmalıdır. Lastikle le aynı malzemeden olaması gerekmektedir.

Aksi durumda   Malzemede esnemeler yırtılmalar, dayanıksızlık meydana gelir.

yara tamiri ısısı yüksek ütü kulanılrak yapılamamalı aksi taktirde istenmeyen sorunlar meydana gelir.

Buraya kadar latik tamirlerindeki zorluklardan sorunlardan bir lastiğin nasıl tamir edilmesi gerektiğinden bahsettik.

Artık tüm bu problemleri ortadan kaldıran bir ürün var  Ürünün adı

Lastik tamir kiti

 

Kullanımı çok kolay olan bu ürün dünya genelinde satılmaktadır.  Satış rekoru kırmaktadır lastik tamir kiti kullanımı çok kolaydır.

1- sibobu saat 5 veya 7 istikametine getirin

2- Sibobun iğnesini çıkartınız

3-Şişenin ağzını kesip siboba yerleştirin

4- Şişeyi baş aşağı tutarak joker full bitinceye kadar boşaltın.

5- Sibobun iğnesini takıp lastiğe uygun havayı basın.

6 – Lastiğe birkaç tur çevirip işlemi bitirin.

LASTİK TAMİR KİTİ ÖZELLİKLERİ

Sıcak ve soğuk hava şartlarından hiçbir şekilde etkilenmez 10-15 defa 10 mm kadar delinse dahi hiçbir mudehale olmadan lastiğinizi içeriden kendi kendine tamir eder. Bir lastikte en az 10 en fazla 15 defa tamir eder. Patlağı önler lastiğinizde oluşabilecek delikleri kalıcı olarak kapatır. Zaman içerisinde bozulmaz ve özelliğini kaybetmez. Yanıcı ve patlayıcı değildir. Su bazlıdır. Çevrecidir herhangi bir zararlı madde içermez. Tamamen güvenlidir  jantınıza  veya aracınıza zarar vermez.

Reklamlar